Przejdź do treści

Strona Główna

Siódma edycja - zapraszamy!

 

 

Plakat

Uczysz się w liceum lub technikum, lubisz matematykę, czujesz, że chcesz wiedzieć o niej więcej, niż to, o czym słyszysz na lekcjach? A może nudzisz się w szkole, bo (prawie...) wszystko już umiesz? Zapraszamy na Uniwersytet Warszawski, na spotkania „Matematyki dla Ciekawych Świata”. W programie wykłady i ćwiczenia, w tym także przy komputerze.

 

Tak jest, to nie pomyłka, zapraszamy Cię na Uniwersytet zanim jeszcze zdasz maturę.

 

W tym roku zajmiemy się trzema tematami. Pierwszy to nieskończoność, drugi - geometria, trzeci - szyfrowanie. Dowiecie się, czy nieskończoność można przeliczyć, co to jest złota liczba i jak rozszyfrowano niemiecką tajną broń II wojny światowej - Enigmę. 

 

Będziemy także równolegle prowadzić program dla gimnazjalistów, będący wyprawą w świat liczb. Tam również dotkniemy tematu nieskończności, ale dowiecie się też o słynnych matematycznych pojedynkach, arytmetyce wyborczej i o liczbach zespolonych. Program tych zajęć będzie wychodził poza ramy nie tylko gimnazjalnego, ale i maturalnego kursu matematyki. Będzie jednak oczywiście dostosowany do gimnazjalistów.

 

Spotkania będą odbywać się co tydzień od połowy lutego do połowy maja na kampusie ochockim UW (zaczniemy po feriach szkolnych, oczywiście zrobimy przerwę na Święta Wielkanocne i inne dni wolne). Każde ze spotkań potrwa około trzech godzin. Prowadzić je będą pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu – Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Wydziału Fizyki. Ich ważnym elementem jest przerwa na ciastka!

 

Biorąc regularnie udział w zajęciach, zdobędziesz certyfikat ukończenia kursu, będziesz też zbierać punkty dla swojej szkoły w naszej rywalizacji zespołowej. 

 

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Żeby wziąć udział, musisz jednak zarejestrować się i otrzymać potwierdzenie przyjęcia. Formularz rejestracyjny będzie udostępniony w grudniu 2015 r. 

 

Zapraszamy tych, którzy już interesują się matematyką i informatyką, i tych, którzy po prostu chcieliby dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się odkryć choć trochę z ich piękna.

 

 

 

 

 

Od uczestników poprzednich edycji

To były najlepsze zajęcia dodatkowe, na jakie miałem okazje uczęszczać. Maciej Wasiak, Technikum Informatyczne nr 25
Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia – taka nauka przez zabawę. Prowadzący jest otwartym, chętnym do pomocy, przesympatycznym człowiekiem. Szkoda, że się już rozstajemy. Tomasz Czajkowski, LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie

Zajęcia były prowadzone na luzie, w bardzo dobry i przystępny, nawet dla słabszych, sposób. Najbardziej podobało mi się pisanie gry. Okazało się to znacznie prostsze niż myślałem. Tomasz Bandurski, LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie

Piszę, aby podziękować za ten wspaniały kurs, dzięki któremu już w liceum zaznajomiłem się z tematyką i zagadnieniami analizy matematycznej. Mimo iż nie było to wówczas dla mnie takie proste i oczywiste i nie wszystko rozumiałem, wprowadziło mnie to już w bardziej matematyczny świat. Dzięki temu było mi znacznie łatwiej na studiach, niż tym, co stykali się z tym dopiero pierwszy raz. (...) Jeszcze raz dziękuję i gorąco pozdrawiam całą załogę Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego :)  Maciej Wojda, student PW i SGGW

Dotychczas nie myślałam o studiowaniu na tym wydziale, bardziej o językach, ale kto wie? Matematyka i informatyka wydają mi się teraz ciekawą alternatywą. Katarzyna Bogusz, XXII LO im. Jose Marti 

 

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miastem Stołecznym Warszawa
 
kapitał ludzki

UE 

ICM